четвртак, 5. март 2020.

Partizan - Trento 91-75

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Uspešno odrađen i poslednji meč u grupi i izborena prednost domaćeg terena u nastavku takmičenja gde nas čeka Uniks iz Kazanja. Dobro smo otvorili utakmicu, brzo došli do dvocifrene prednosti (17-7), ali na prvom malom odmoru bili smo u rezultatskom minusu (21-22). I u drugoj deonici smo lako dolazili do pristojne razlike ali smo je lako i gubili. Ipak, zahvaljujući raspoloženom Ogiju, na poluvremenu smo bili u plusu (45-39). U nastavku smo kontrolisali rezultat, rasterećeni gosti se nisu predavali pa smo morali da ostanemo skoncentrisani do kraja. Kontrola skoka i dobro izvođenje slobodnih bacanja olakšala su nam posao i donela nam +19 u dva navrata. Ostatak utakmice je bila stvar rutine. Raša polako počinje da liči na sebe sa početka sezone, Gorda se vratio posle višenedeljne pauze, a mali Trifa sve bolje koristi dobijene minute. Nidža odličan, čak je ubacio i jednu trojku(!), dok je Mozli ovaj put minimalno korišćen i (sa)čuvan za važne duele koji tek dolaze. Zagor je odmorio večeras, a društvo mu je pravio Angola koji će u ponedeljak imati priliku da debituje pred svojim navijačima kada budemo ugostili Megu. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 13, Paige 5, Gordić 4, McAdoo 7, Jaramaz 19, Veličković 5, Birčević 2, Janković 11, Thomas 13, Trifunović 10, Mosley 2.