среда, 25. април 2018.

Dynamic - Partizan 82-93

Pobedismo....

Treći trijumf zaredom, prvi u gostima. NWG održao čas košarke, ostvario novi dabl-dabl učinak uz neverovatan index korisnosti 52! Od starta smo vodili i do poluvremena stekli dvocifrenu razliku a skoro pola naših poena ubacio je sjajni američki plej. Nastavili smo ozbiljno i u 3/4, pred kraj deonice došli do maksimalnih +24 (76-52) ali domaćin do odlaska na poslednju pauzu pravi seriju od 8-0 i najavljuje da se neće predati. To su i potvrdili presingom i udvajanjem naših igrača, prednost se polako topila da bi minut i po pre kraja iznosila samo +7. Ipak, Mutini momci nisu uspeli da se još više približe, iako su imali napad za neizvesniju završnicu pa smo priveli utakmicu kraju. Očekivano, Dynamic se oslanjao najviše na šut spolja, uputili su veliki broj trojki (čak 39), drago mi je što im nismo odgovorili na isti način. Banđa je jedini pravio društvo NWG-u u napadu, ostali nisu bili raspoloženi jer nije ni bilo potrebno za večerašnjeg protivnika. Gavrilo opet jedini nije ulazio sa klupe. Sledeću igramo u subotu, stiže nam Vršac u Pionir. Nastavak pobedničke serije se podrazumeva. Volim Partizan!

Partizan: Williams-Goss 35, Sy 19, Aranitović 6, Jovanović, Marinković 4, Pecarski 4, Gavrilović, Andrić 3, Čakarević 4, Brimah 8, Gagić 10, Šalić.