субота, 10. март 2018.

Cedevita - Partizan 85-75

Nastavila se serija poraza na gostovanju Cedeviti i sada je skor 10-1 za domaćina. Bruka! Jesmo igrali bez 3 bitna igrača ali moralo je puno pametnije u napadu i mnogo jače u odbrani. Ovako, upropastili smo nekoliko sigurnih poena u kontri a njima ostavljali gomilu lakih šuteva za 3 što su oni koristili i pogodili čak 14 puta. Presudne su bile 3 vezane pri nerešenom rezultatu (71-71). Dobro smo izgledali u drugoj polovini 1/4 i na startu 2/4 kada smo stekli dvocifrenu prednost (31-20) ali stigli su nas već do poluvremena. Nismo bili u stanju da takvu igru ponovimo i u nastavku, prepustili smo im vođstvo u trećoj deonici i sve što smo još uspeli da uradimo je da dođemo do pomenutog izjednačenja trojkom malog Marka ali to je bilo sve. Jedino je Von bio šuterski raspoložen, Sani i Banđa su ga pratili samo u prvom poluvremenu, Vanja nije ličio na sebe, Gangula bacao cigle (neke su i ušle) a ni ostali se nisu proslavili. Šteta, novu priliku za trijumf na njihovom terenu čekaćemo do sledeće sezone a do tada nam ostaje da se nerviramo što to nismo uradili večeras. To je to od nas u ABA ligi, sledi pauza u kojoj ćemo verovatno odigrati nekoliko prijateljskih utakmica a onda napadamo domaću titulu. Volim Partizan!

Partizan: Vaughn 20, Sy 9, Tadić, Aranitović 10, Marinković 2, Pecarski 7, Gavrilović 2, Andrić 8, Čakarević 3, Gagić 14.