недеља, 18. фебруар 2018.

Partizan - C.zvezda 81-75

Kup je naš!

Dominacija od starta i zaslužena pobeda najvećeg srpskog košarkaškog kluba. Po 14-i put osvojen pehar u kup takmičenju nakon 6 godina pauze. Trijumf nijednog trenutka nije dolazio u pitanje iako je protivnik prišao na samo 3 poena u finišu utakmice ali tada je Gangula pogodio iz teške pozicije za definitivan kraj. Već u prvom poluvremenu smo stekli 20 poena prednosti uz odličnu igru u odbrani i perfektnom šutu. Poene smo im dozvoljavali samo sa linije penala, delovali smo moćno i na veliki odmor otišli sa ogromnih 18 razlike. U nastavku je očekivano pala malo koncentracija, mučili smo se dugo u 3/4 da postignemo koš ali smo onda napravili seriju od 10-0 i ponovo vratili stvari na svoje mesto. NWG je MVP finala, kao da se čuvao za večeras na prethodne dve utakmice i potvrdio da je, uz Ubicu, najbitniji šraf u igri ovog tima. Čestitke Čanetu i stručnom štabu, svim igračima, zaslužili su da proslave i zaliju ovaj trofej posle nekoliko sušnih sezona. Sledeću igramo za 2 nedelje kada nam stiže Budućnost u goste. Treba malo odmoriti a onda u nove pobede. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Williams-Goss 23, Vaughn 6, Sy 5, Tadić, Aranitović 7, Marinković 10, Tanasković, Veličković 13, Gavrilović, Andrić 3, Gagić 12, Šalić 2.