субота, 18. март 2017.

Cedevita - Partizan 83-76

0-1...

Novi poraz od Cedevite, treći ove sezone. Nismo uspeli da prekinemo pobedonosni niz domaćina protiv nas u Zagrebu a već u 15 sekundi su nam šanse bile smanjene za tako nešto. Povredio se Uroš, naš prvi centar, najbolji bloker lige i ofanzivni skakač. Maleri su nastavili da nas prate i u plej-ofu. Nadam se da će moći da igra u revanšu, ako ne onda bar u majstorici. Utakmicu smo loše otvorili, vrlo brzo smo bili u dvocifrenom zaostatku a domaćin je pogađao iz svih pozicija, čak i neki igrači koji se nisu proslavili sa šutom tokom sezone. Već na velikom odmoru je bilo -19 a početkom drugog poluvremena i maksimalnih -23. Mnogi bi se već tada predali ali ne i Džiletovi ratnici. Pravimo seriju 14-0 pa je Cedevita morala dobro da se pomuči da sačuva pobedu do kraja. Šansu za veliki preokret smo propustili u poslednjoj četvrtini, kada je dugo stajao rezultat 72-63 a mi nismo uspevali da iskoristimo njihove prazne napade i promašili nekoliko otvorenih šuteva. Falili su poeni Vanje i Mihe a Heč je ponovo bio onaj stari. Novica odigrao kapitenski, sudije su ga sprečile da bude bez greške a ni Birča nije bolje prošao. Tačnije, njega su vrlo brzo napunili ličnim greškama a do kraja utakmice i ispratili na klupu. Gordon se vratio i bio solidan s obzirom na pauzu i povrede. Idemo dalje, nema predaje. Za sedam dana se vidimo u Pioniru a za 14 ponovo u Zagrebu. Volim Partizan!

Partizan: Robinson 7, Ratkovica 7, Vrabac 3, Marinković 4, Veličković 14, Majstorović 4, Birčević 8, Koprivica, Andrić, Hečer 18, Gordon 11, Luković.