среда, 25. септембар 2024.

Partizan - Borac 96-66

Ubedljiv trijumf na otvaranju ABA lige, i sezone uopšte, a pukla bi i 100-tka da smo malo bolje izvodili slobodna bacanja. Odlična poseta, Borac verovatno nikad u istoriji nije igrao pred većim brojem navijača pa su i njegovi igrači bili dodatno inspirisani da se dokažu. Držali su se gosti u prvoj deonici (24-19), do poluvremena smo stekli dvocifrenu prednost (46-36), a sve je rešeno u 3/4 kada smo odigrali evroligaški, posebno u odbrani i otišli na nedostižnu razliku. Naše novajlije su uživale u atmosferi - i kad su bili na terenu, ali i na klupi - imaće podršku kao nigde u karijeri, u to su se uverili od samog dolaska u klub. Trener Obradović je fino raspodelio minutažu, svi su dobili šansu da se predstave i svako je to iskoristio na svoj način. Za razliku od penala, odlično smo šutirali trojke, a izdominirali smo u skoku i blokadama. Karlik i Dvejn su predvodili strelce, samo se Vanja kapiten nije upisao, Balšino kucanje je potez utakmice, a nisu igrali Majk, Laki, Mitar i Aleksa. Idemo dalje, sledi novi duel na Jadranu i to na gostovanju protiv Spartaka u nedelju. Prilika da sa dve vezane pobede uđemo u evroligaški deo sezone. Volim Partizan!

Partizan: Davies 4, Lundberg 8, C. Jones 14, Ntilikina 9, Washington 13, Koprivica 5, Nakić 2, Marinković, Pokuševski 11, Brown 11, Bonga 11, T. Jones 8.