петак, 4. новембар 2022.

Panatinaikos - Partizan 89-91

Treći vezani trijumf u EL, prvi u gostima - PAO je pao u Atini! Finiš utakmice ličio je na onaj u Vitoriji, opet smo propustili priliku da rešimo utakmicu mnogo pre same završnice, držali smo ih u igri sopstvenim greškama, ali ipak je ovo veče imalo srećan kraj. Potpuno zaslužen trijumf, domaćin nijednom nije bio u vođstvu, a kada se zna da smo igrali bez Nanea ova pobeda dodatno dobija na važnosti i samopouzdanju za ekipu. Naša maestralno odigrana prva deonica pokazala se kao ključna u ovom susretu. Početak je bio kao iz snova - dok je protivnik shvatio gde je lopta, na semaforu je već stajalo 2-13. Ni posle time-outa nismo im dozvolili da nam priđu, naprotiv još više smo povećavali prednost i, da nije bilo naše nošalantnosti sekund pre odlaska na prvi mali odmor, bila bi to deonica za udžbenike. Ovako, domaćin je ubacio trojku preko celog terena uz zvuk sirene, pa smo 1/4 završili sa "samo" 16-31. U drugoj deonici smo im dozvolili 2 puta da priđu na jednocifren zaostatak, a zahvaljujući kapitenu koji je ubacio 20 poena, na poluvremenu je rezultat bio 41-54. Usledila je naša čuvena 3/4 i kada je PAO serijom 16-4 prišao na samo poen zaostatka sredinom deonice, činilo se da ćemo opet ispustiti pobedu. Ipak, Đuša i Matijas su uzvratili sa 7 uzastopnih poena i tako odbili nalet domaćina, a pred odlučujućih 10 minuta ušlo se sa rezultatom 64-68. Na 5 minuta pre kraja, posle Kevinove nove trojke opet smo bili dvocifreni (73-83), ali ni to nije bilo dovoljno da se izbegne neizvesna završnica. Iskustvo iz Španije nam je pomoglo da ovaj put odigramo pametnije u tim trenucima, kao i da budemo skoncentrisani sa linije za slobodna bacanja, pa smo meč priveli kako treba. Kevin je bio ubedljivo najefikasniji, lavovski deo posla završili su Zek i Matijas, obojica sa dabl-dabl učinkom, Jam je delovao kao da mu nije prva sezona u EL, pogotovo u prvom poluvremenu, a Danteu i Đuši ruka nije drhtala prilikom ključnih penala. Papa je poštedeo svoj bivši klub, Balša i Trifa nisu ovaj put imali zapaženu minutažu (zajedno minut i po), a Tristan, Gregor i Đorđije nisu ni ulazili. Velika pobeda, kako zbog rezultatskog značaja tako i na psihološkom planu, ali nemamo vremana za slavlje. Ova utakmica već večeras mora biti arhivirana i od sutra se okrećemo novim obavezama, a to je gostovanje u Čačku u nedelju. Sa Naneom ili ne, napadamo novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 13, Koprivica, Punter 29, Papapetrou 2, Exum 12, Jovanović, Glas, Lessort 15, Trifunović, Anđušić 10. Madar 10.