недеља, 11. фебруар 2024.

Igokea - Partizan 52-98

Konačno trijumf, prekinuli smo niz od čak 5 uzastopnih poraza u oba takmičenja i osvetili se Igokei za kiks u Areni u prvom delu sezone. Bila je ovo naša najubedljivija pobeda u Laktašima, verovatno i bilo kog kluba, a tradicionalno smo imali veliku podršku sa tribina. Dobro smo počeli, pogotovo u napadu, protivniku nismo nijednom dozvolili da dođe do prednosti pa smo polako počeli da se odlepljujemo. Ali sve što smo dobro uradili u prvoj deonici do tada pokvarili smo u poslednjih 15 sekundi. Pri rezultatu 15-23 prvo primamo trojku, zatim pravimo faul na našoj polovini prilikom prevođenja, a onda primamo još jednu trojku i to uz zvuk sirene pa "domaćin" u boljem raspoloženju odlazi na mali odmor jer je prelako i u rekordnom roku istopio našu prednost (21-23). Ali to nas nije pokolebalo da nastavimo planirano, stegli smo odbranu, došli do nekoliko lakih poena i ponovo stekli opipljivu prednost. Igokea nije imala rešenja za naš presing, 4 minuta su bili bez postignutog koša i već do poluvremena dolazimo do velikih 33-49. U nastavku ne da nismo posustajali nego smo dodali gas. Prednost je rasla iz minuta u minut pa je pred poslednju deonicu na semaforu stajalo 43-72. U posledjih 10 minuta nismo im dozvolili ni da postignu dvocifren broj poena, a prava je šteta što na kraju nije pukla i 100-tka pa da se, kao i Megi, i njima revanširamo sa trocifrenim brojem poena. Poni je pružio svoju najefikasniju partiju u svetom dresu pa je tako bio i prvi strelac tima, uz nekoliko ukradenih lopti. Balša odličan, za skok mu je izmakao dabl-dabl, a večeras u timu nisu bili Aleksa, Smaja, Frenk i Trifa. Bitna pobeda ostvarena na ovakav način zbog samopouzdanja jer od četvrtka kreće borba za prvi trofej. Narednih dana saznaćemo ko će od stranaca biti višak, a prvi protivnik u Kupu u Nišu biće nam Hercegovac. Prilika da bez puno umaranja dođemo do polufinala, uz malu potrošnju nosioca. Volim Partizan!

Partizan: Smith 2, Vukčević 11, LeDay 7, Koprivica 13, Punter 6, Jaramaz 5, Nunnally 8, Anđušić 5, Dozier 11, Ponitka 16, Caboclo 14.