субота, 17. фебруар 2024.

C.zvezda - Partizan 85-79

Izgubismo...

Iznenađenje u finalu Kupa, pa smo tako već drugi put u sezoni ostali bez trofeja, nakon kiksa u Podgorici u ABA Superkupu. Olako ispuštena dvocifrena prednost u 2/4, kao i gomila promašenih otvorenih šuteva za 3 koštali su nas pobede. Kao i neke sudijske odluke, ali to smo i očekivali. U prvom poluvremenu Kevin je bio ubedljivo najraspoloženiji i ubacio je 18 poena, ali je u nastavku stao, pogodio samo 2 penala, ništa iz igre, ali je i uzimao neke šuteve brzopleto, pogotovo one kada smo prišli na 77-74 i imali par napada da još više smanjimo ili izjednačimo.  U drugom delu je dominirao Zek, naročito u trećoj deonici,, ali niko mu se nije pridružio ili bio bar malo razigran kao on. Aleksa slab, imao je nekoliko loših odluka, a zbog njegovih grešaka Pi Džej je dobio par ličnih pa je tako morao veći deo drugog poluvremena da presedi na klupi.  Večeras smo bili u skraćenoj rotaciji, pored bolesnog Smaje, nije bilo pomoći ni od Tristana i Đuše, a Trifa i Ogi su imali neprimetne uloge tj. skromne minutaže. Šteta, ali idemo dalje. Naša dva glavna trofeja su pred nama, ovih poraza u Nišu i Podgorici niko se neće sećati kada budemo osvojili EL i Jadransku ligu. Sledi reprezentativna pauza, neki igrači će imati obaveza u svojim nacionalnim timovima, a ostali će, posle par dana odmora koje će dobiti po povratku kući, nastaviti sa treningom. Sledeći meč je protiv Efesa u Areni poslednjeg dana februara, očekujem paljenje mašine i seriju pobeda od tog duela. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 24, Avramović 9, Koprivica 4, Punter 20, Jaramaz, Nannelly 10, Trifunović, Anđušić, Dozier 6, Kaminsky 6.