петак, 10. новембар 2023.

Partizan - Fenerbahče 85-84

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Konačno je pao Fener u Beogradu, nakon velike borbe, preokreta i Hičkokove završnice. Nije bilo predaje ni na terenu ni na tribinama kada je protivnik imao +15 i na kraju smo nagrađeni veoma važnim trijumfom u svakom smislu, što će se i pokazati na narednim utakmicama. Krenuli smo dobro, brzo poveli 5-0, ali su uzvratili i gosti. Od sredine prve deonice počinju da prave seriju koja je prekinuta tek nakon 13-0, dolaze do dvocifrene prednosti koju će imati i u velikom delu meča. Efikasna 1/4 završena je 23-27, ali im nije dugo trebalo da se opet odlepe na 25-36, a na 2 minuta pre odlaska na odmor, odu i na najvećih 39-54. Šutirali su trojke iz svih pozicija i uglavnom pogađali, zato i ne čudi što su nam ubacili toliki broj poena za poluvreme, pa smo mogli da budemo još i zadovoljni rezultatom (47-56). I u nastavku su izgledali bolje, drugi deo su otvorili sa 5-0, mučili smo se u napadu, pa smo na prve poene iz igre čekali čak 4 minuta. Ipak, kako se približavao finiš 3/4 počeli smo da igramo bolje i nošeni pesmom sa tribina prišli na samo 63-67. Pred odlučujuću deonicu na semaforu je stajalo 63-69. Frenk nam je prvo doneo izjednačenje (73-73), a zatim, nakon Zekovog pasa preko celog terena, i prvo vođstvo (79-78) još od 1/4 kada je bilo 15-12. Protivnik je bio pogubljen u tim trenucima, ali smo ga vratili u život nakon Ponijevog promašenog zicera. Na minut i 20 pre kraja bilo je 79-82 i izgledalo je da će se nastaviti tradicija da domaćin gubi u našim duelima, ali nismo hteli da se pomirimo s tim. Frenk i Smaja dolaze do lakih poena, stisli smo odbranu i na 11 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene totalno preokrenuli situaciju u našu korist (85-82). Ali mi ne bi bili mi da nismo priredili novu, nepotrebnu i ničim izazvanu dramu. Imali smo loptu sa strane i priliku za lake poene Frenka koji je ostao sam kao duh u reketu, ali mu je lopta ispala iz ruke, pa su oni imali napad za pobedu. Kada im je poslednji šut završio na obruču veliko slavlje u hali je moglo da počne. Frenk je bio prvi strelac, raspucao se u poslednjoj čevtrini, pratili su ga Smaja i Nane, a jednu od ključnih uloga u završnici imao je Đuša, kapiten i na ovom meču. I pored promašenog zicera, Poni je dosta doprineo iako nije igrao par nedelja i tek se vratio u sastav, a Tristan je opet iznenadio sve sa vrednim poenima u prvom poluvremenu. Zek i Pi Džej nisu imali šutersko veče, ali su pomogli borbenošću, skokovima i asistencijama. Balša jedini nije ulazio, a Bruno je imao prilike da se upozna prvi put u životu sa najboljom košarkaškom atmosferom na svetu i njegov debi se očekuje za vikend u ABA ligi. U nedelju nam stiže Igokea u Arenu, vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević 8, LeDay 2, Avramović 7, Koprivica, Smailagić 13, Jaramaz 5, Nunnaly 13, Trifunović 6, Anđušić 9, Dozier 5, Ponitka 2, Kaminsky 15.