петак, 24. новембар 2023.

Efes - Partizan 100-94

U Istanbul smo stigli sa skraćenom rotacijom tj. 10 igrača. Od toga, 2 nisu ulazila u igru, a od preostalih 8 čak 3 su bila neprimetna u napadu. Kad tome dodamo neverovatnih 20 izgubljenih lopti i nenormalnih 36 primljenih poena u odlučujućoj deonici jasno je da smo zabeležili novi poraz. I pored toga ubacili smo 94 poena, a bili bi i mi trocifreni da smo bolje izvodili slobodna bacanja (prošle sezone smo u istoj dvorani šutirali 28/28). Izgubili smo, a imali smo skoro duplo više skokova od protivnika. I kako pored svega ovog nabrojanog ostati normalan? Kao i na gostovanju u Pireju, ni večeras nam +10 posle 3/4 nije bilo dovoljno za pobedu. I svi smo znali da ćemo izgubiti. Znali smo posle samo pola minuta poslednje deonoice kada se prednost već prepolovila, a znali smo i posle 3 i po minuta kada smo je skroz izgubili. Ubacili smo čak 94 poena na teškom gostovanju, a Zek je šutnuo samo 3 puta, a Nane je jedini put uputio šut za 3 na minut pre kraja. Da smo samo malo bili pameniji i skocentrisaniji sad bi bili na učinku 5-5 u Evroligi. A da smo takvi bili od početka sezone imali bi 8-2, jer ne bi bilo ni ispuštenih pobeda protiv Baskonije, Olimpijakosa i Bajerna. Ostaje nam da radimo još jače, vratiće se uskoro i povređeni igrači, Pi Džej i Frenk su sve bolji i siguran sam da ćemo vrlo brzo zaređati sa pobedama. Podrška ekipi i stručnom štabu ne sme da stane. U ponedeljak je nova utakmica, stiže nam Borac u goste, trijumf se ne dovodi u pitanje. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 2, Koprivica, Smailagić 5, Jaramaz 1, Nunnally 16, Anđušić 9, Dozier 21, Ponitka 7, Kaminsky 24, Caboclo 9.