понедељак, 27. септембар 2021.

Zadar - Partizan 73-78

Uspešno preskočen prvi rival, na terenu gde smo ranije češće gubili nego dobijali. Motivisan domaćin nije se predavao ni kada smo dolazili do dvocifrene prednosti, uspeo je da se izbori za neizvesnu završnicu i dobro nas namuči da dođemo do trijumfa. Za razliku od priprenih duela, Žoc se odlučio da ovaj put Balša dobije šansu pre Duleta, ali mladi centar večeras nije pokazao talenat koji poseduje. Kevin je bio odličan u prvoj deonici koja je završena miroljubljivo - 21-21. U 2/4 smo počeli polako da se odlepljujemo i da na veliki odmor odemo sa solidnom prednošću - 34-42. I u nastavku nismo uspevali da ih prelomimo i rešimo utakmicu mnogo ranije. Smaja je ušao u problem sa ličnim greškama taman kada je vezao 5 poena, krenuli smo u bespotrebnu jurnjavu sa njima, pa je pred odlučujuću četvrtinu prednost sa poluvremena bila smanjena - 54-60. Da sprečimo totalni preokret i veliko iznenađenje na startu sezone uspeli smo uz pomoć individualnog kvaliteta našeg tima. Dalas je pogodio 2 trojke (šteta što ne uzima više šuteva), a Zek je u padu košem preko glave (i pod faulom koji nije sviran) ubio poslednju nadu Zadranima da će izbeći poraz. Zek je zabeležio dabl-dabl učinak a, osim već opisanog poena, upisao je i 2 vrlo važna skoka u napadu u samom finišu meča. Dule i Gregor nisu ulazili, verovatno će dobiti šansu u četvrtak kada nas očekuje novo gostovanje, ovaj put u Splitu gde ćemo ići po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Punter 14, LeDay 10, Zagorac 8, Avramović 11, Koprivica, Dangubić 2, Smailagić 5, Miletić, Moore 14. Glas, Trifunović 11, Madar 3.