четвртак, 30. септембар 2021.

Split - Partizan 59-69

Upisan i drugi trijumf u roku od 3 dana na gostovanju u Hrvatskoj, ovaj put rezultatski manje neizvestan. Brzo smo došli do dvocifrene prednosti (5-15), ali je domaćin uzvratio serijom 10-0, a ipak smo na prvi mali odmor smo otišli sa plusom (15-17). Ponovo smo se odlepili, nastavili sa dobrom odbranom, pa je Split u drugoj deonici ostao na ubačenom jednocifrenom broju poena, a mi na poluvremenu stekli, kako će se pokazati, nedostižnu prednost (24-38). Posao nam je bio olakšan činjenicom da je protivnik očajno šutirao trojke i, da nismo imali dosta izgubljenih lopti, prednost bi sigurno bila i preko 20 razlike. U nastavku smo ih uspešno držali na distanci, Split je pripretio samo jednom kada je prišao na -6 u poslednjoj četvrtini, ali nismo paničili pa je njihov pokušaj iznenađenja lako zaustavljen. Zek je zabeležio i drugi dabl-dabl, a Smaja svoj prvi. Dalas opet nije hteo da forsira šut spolja, pokušao je samo jednom za 3 i, naravno, pogodio. Gregor je debitovao na zvaničnoj utakmici i odigrao sasvim korektno, a Žoc je opet 2 igrača ostavio na klupi ceo meć - večeras su to bili Dule (drugi put) i Dangubić. Do sledeće utakmice imaćemo dosta vremena da se oporavimo od putovanja, osvežimo ekipu i pripremimo za duel sa Studentskim centrom u Areni narednog vikenda. Nadamo se da će se Rodi vratiti u tim do tada, a možda se pojavi i neko novo lice, i to na poziciji centra. Volim Partizan!

Partizan: Punter 7, LeDay 15, Zagorac 6, Avramović 4, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 12, Miletić, Moore 9, Glas 7, Trifunović, Madar 7.