понедељак, 30. децембар 2019.

Partizan - Primorska 81-62

Stigoh iz Arena, pobedismo...

Godina zatvorena novim trijumfom, i uspešno smo se revanširali za poraz u Kopru. I u ovaj duel smo ušli mlako, prve poene iz igre postigli tek posle 3 i po minuta, ali protivnik to nije iskoristio da stekne rezultatsku prednost. U prvom poluvremenu nismo uspeli da dođemo do opipljivije razlike, uporni gosti su nam stalno disali za vrat, pa na veliki odmor odlazimo bez sigurne pobede u džepu (39-30). I start 3/4 je bio loš, Primorska brzo pravi seriju 7-0, a onda je Ubica uzeo stvar u svoje ruke. Odigrao je kapitenski, kao u najboljim danima, pridružio mu se Kori sa 2 trojke, i to je bilo dovoljno da se reši utakmica. Probudio se i Raša koje je večeras bio najefikasniji, i time pokazao da se uželeo igranja posle 2 propuštene utakmice. Mozli je izdominirao u odbrani sa čak 5 rampi, pa je opet ispraćen ovacijama kada je napuštao teren. Nidža je i treći meč zaredom završio bez promašaja sa penala, verovatno mu se takva serija desila prvi put u karijeri. Žanis i Dule nisu bili u protokolu, a tribine su bile nešto popunjenije nego inače u ABA ligi. Ovu godinu smo uspešno završili, a sledeće subote imaćemo priliku da i novu započnemo na isti način. U goste nam stiže Mornar koji nam uvek pravi probleme na našem terenu, moraćemo više energije da uložimo kako bi sve prošlo bez iznenađenja. Vidimo se na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 8, Zagorac 9, Paige 5, Gordić 9, Jaramaz 6, Veličković 9, Birčević 2, Redding 5, Janković 4, Thomas 15, Trifunović 5, Mosley 4.