среда, 11. децембар 2019.

Lokomotiva - Partizan 83-76

Očekivan poraz mada nismo dozvolili da bude rutinski. Domaćin je otvorio utakmicu serijom 7-0, a Raša je morao na klupu posle samo minut i po zbog druge lične. Već tada je bilo jasno ko mora da pobedi, ali smo se držali u igri skoro do samog kraja. Lokomotiva je stekla dvocifrenu prednost u 1/4, a onda smo i mi počeli da pogađamo i polako hvatamo priključak. Do poluvremena im nismo dali da se puno odlepe, pa je razlika na velikom odmoru bila prihvatljiva (45-40). U nastavku smo mi krenuli bolje, i prvi put došli do vođstva (47-50), a zatim su se ekipe smenjivale u vođstvu sve do ulaska u poslednju deonicu pred čiji početak je na semaforu stajalo 67-66. Više od 3 minuta nam je trebalo da postignemo poene u odlučujućoj četvrtini, ali ni protivnik nije bio preterano efikasan i nije iskoristio šansu da nam rezultatski odmakne i ranije reši meč. Ovako, "neizvesnost" je potrajala nešto duže, ali je u samom finišu ipak nije bilo. Možda bi nekim čudom i pobedili da Gorda nije prodao previše lopti (ukupno 7), ili da je još neko bio raspoložen za trojke osim Birče, ali to nećemo saznati. Možda je to mogao da bude Kori, ali već smo navikli da on retko i pokušava sa distance, čak i kada je sam. Danas je ubacio jednu trojku, i to jer je morao da šutira zbog isteka napada. Ova utakmica biće upamćena po Nidžinom 100% učinku sa penala (4-4), sve drugo je za zaborav. Svi sa klupe su ulazili u igru, a Ubica i Ogi nisu ni išli na ovaj daleki put. Sada je i definitivno da ćemo kolo pre kraja prve faze Evrokupa zauzeti drugu poziciju, ostaje nam još duel kod kuće sa Limožom naredne srede. Pre toga, očekuje nas derbi sa Cibonom, utakmica kojom započinjemo seriju igranja na domaćem terenu u ABA ligi sledećih 5 vikenda. Vidimo se u Areni. Volim Partizan!

Partizan: Walden 12, Zagorac 4, Paige 6, Gordić 12, Miletić, Birčević 17, Redding 4, Janković 10, Thomas 7, Peiners, Trifunović, Mosley 4.