уторак, 5. новембар 2019.

Partizan - Venecija 69-83

Stigoh iz Arene, izgubismo...

Prvi poraz u Evrokupu i to na domaćem terenu. Venecija je večeras bila mnogo raspoloženija za igru od nas i na kraju je zasluženo slavila. Gosti su utakmicu otvorili serijom 9-0, a mi smo prve poene postigli tek posle 3 minuta. Na prvom malom odmoru nismo puno zaostajali (18-21), a u drugoj deonici smo uspeli da dođemo do vođstva i sačuvamo ga do poluvremena (39-37). A onda je usledila naša čuvena 3/4, koja je ovaj put i rešila pitanje pobednika. Ne pamtim kada se desilo da u jednoj deonici nismo uspeli da postignemo koš iz igre, a protivnik je to vešto iskoristio da, pred odlučujuću četvrtinu, stekne kapitalnu prednost (48-62). U poslednjih 10 minuta smo ušli serijom 4-0, pojavio se tračak nade da je preokret moguć, ali je Venecija vrlo brzo počela da pogađa iz svih pozicija pa je prednost ponovo postala nedostižna, a u jednom trenutku se činilo da ćemo doživeti i rezultatsku katastrofu. Raša je na startu drugog poluvremena zaradio treću ličnu pa je veći deo igre u tom periodu presedeo na klupi što je i uticalo na našu neefikasnost u trećoj ćetvrtini. Falio je Kori večeras, pogotovo što Gorda nije bio na svom nivou, kao uostalom ni većina naših igrača. Možda je Ubica trebalo da dobije minutažu na ovoj utakmici. Kapiten je bio jedan od najzaslužnijih za pobedu protiv Tofaša na otvaranju sezone u Areni, a zna se i da niko ne može da razbudi ekipu kao on. Ali sad je gotovo, idemo dalje. Sledi gostovanje Zadru u subotu, napadamo novu pobedu na Jadranu. Videćemo da li će se Kori biti spreman i hoće li Bel debitovati. Volim Partizan!

Partizan: Zagorac 7, Paige 4, Gordić 8, Parakhouski, Jaramaz 9, Miletić, Veličković, Birčević 7, Janković 2, Thomas 18, Peiners 8, Mosley 6.