понедељак, 18. новембар 2019.

Partizan - C.zvezda 75-72

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Zaslužen trijumf posle velike i neizvesne borbe. Mogli smo da obezbedimo mnogo ranije pobedu i mirniju završnicu, ali smo greškama vraćali protivnika u život sve do poslednjih sekundi. O lošem šutu za tri i da ne pričam. Samo su Zagor u prvom, i Gorda u drugom (2 puta) uspeli da pogode sa distance. Ostali ništa, iako smo imali otvorene šuteve u nekoliko situacija. Kao i na prethodnim utakmicama u Areni, i u ovu smo ušli smušeno, ali na sreću to nije dugo trajalo jer su Kori i Mozli, prvo trgli ekipu, a zatim i pogurali do prvog dvocifrenog vođstva već u prvoj deonici (24-13). Na prvom malom odmoru prednost je iznosila 26-19. U drugoj četvrtini smo bili odlični sve do njene završnice, tačnije do 2 i po minuta pre poluvremena kada smo stekli večeras maksimalnih +14 (43-29), a onda im dozvolili seriju 8-0 i mnogo lepši rezultat za njih na velikom odmoru (43-37). U nastavku smo nekako održavali prednost, a onda je usledio novi pad i vođstvo gostiju 54-55, ali nam je Kori vratio minimalac pred odlučujuću četvrtinu (56-55). Prednost smo konstantno održavali i u 4/4, zahvaljujući Gordi došli smo i do +7 u jednom trenutku, ali nikako nismo uspevali da prelomimo meč, iako smo imali nekoliko puta priliku za to, pa je usledila neizvesna završnica. Minut pre kraja opet su nam disali za vrat (73-72), a kada je na semaforu ostalo još 27 sekundi, gosti su krenuli u napad za preokret i verovatno pobedu. Mozlijevom rampom uspeli smo da ih sprečimo da ubace trojku, krenuli smo u kontru koju su zaustavili namernim faulom na Markusu i činilo se je tada napokon gotovo. Ali...Markus jeste ubacio oba penala, ostalo je samo da mirno izvedemo loptu sa strane, ali smo to nespretno uradili pa smo im dali novu priliku da izbore produžetak. Ipak, i oni su se spetljali i vratili nam loptu koju smo, ovaj put, konačno sačuvali. Kori je bio najefikasniji, pauza zbog povrede nije ostavila traga, sigurno će nam njegov povratak puno značiti za naredne izazove. Raša nije imao uobičajnu minutažu zbog problema sa ličnim greškama pa nije ubacio dvocifren broj poena, Nidža odigrao korektno u napadu, za razliku od odbrane, Ogi najlošije šutirao trojke, a ni Zagor i Markus se nisu proslavili u tome. Bitna pobeda za samopouzdanje, opet nismo dozvolili da vežemo dva neuspeha zaredom, nadamo se da ćemo se vratiti dobrim rezultatima na oba fronta. Prilika da prekinemo lošu seriju u Evropi imaćemo u sredu, u istoj dvorani, u goste nam stiže uvek neugodni Ritas. Vidimo se na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 13, Zagorac 5, Paige 5, Gordić 12, Jaramaz 8, Miletić, Veličković 6, Birčević, Janković 9, Thomas 8, Peiners, Mosley 9.