понедељак, 10. јун 2019.

C.zvezda - Partizan 98-94

I pored svega što se dešavalo, uspevali smo nekako da budemo u egalu, a zatim da uđemo u neizvesnu završnicu, ali više od toga nismo mogli. Ili smeli. Skoro celu utakmicu bili smo u minusu i jurili rezultat, a tome je najviše kumovala 1/4, tj. otvaranje utakmice kada je protivnik dolazio do poena samo nakon šuta za 3 poena. Dobijali su na samopouzdanju, i do poluvremena ubacili čak 10 trojki. Najčešće smo bili 5-8 poena u zaostatku, a maksimalno 11. Na veliki odmor smo otišli sa 8 poena manjka (40-48). Ista slika viđena je i u 3/4, a Ubica je tricom u poslednjoj sekundi te deonice najavio borbu do samog kraja (68-73). Samo što je počela odlučujuća četvrtina, sudije sviraju Trinkiju tehničku nakon što se s pravom bunio zbog poklonjenog faula protivniku, a odmah zatim i isključujuću, pa je pomoćni trener Matović preuzeo trenersku palicu. Ne znam zašto to nije uradio Šćepa, ali to sad i nije bitno. Usledila je serija slobodnih bacanja za domaćina za odlazak na bezbrižnih +10. Inače, našutirali su se penala tokom celog meča (ukupno 42, čak 18 više od nas). Ali ni to im nije bilo dovoljno da nas slome ranije nego što su planirali. Ubica i Aleks, dvojica najiskusnijih, preuzimaju odgovornost u tim trenucima i donose nam prvo vođstvo na utakmici, 3 i po minuta pre kraja. Zatim sledi nova tehnička, ovaj put za Aleksa i to nakon pogođene trojke (i Nidža dobio jednu u drugom poluvremenu), pa protivnik opet dolazi do lakih poena sa penala. U samom finišu smo im dozvolili isto što i na startu - otvorene šuteve za 3, pa smo porazom otvorili ovu finalnu seriju. Vanja raspoložen samo u prvom poluvremenu, falili su njegovi poeni u nastavku, a falio je i bar jedan raspoložen centar ili bar manje indisponiran Zagor. On i Nidža nisu ni dočekali kraj zbog 5 ličnih grešaka. Markus i Aleks bez promašaja sa trojke (4/4), a Ali je odlično počeo utakmicu ali je vrlo brzo ušao u problem sa faulovima, i to ga je izbacilo iz igre do kraja. Mali Tanasko krenuo kao starter, a jedino Vasa nije ulazio u igru. Idemo dalje, nema vremena za kukanje, sve viđeno večeras može nam biti samo dodatan motiv da prekosutra uzvratimo pobedom na našem terenu i izjednačimo u seriji. Ne sumnjam da će tako i biti. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 8, Paige 12, Pušica, Marinković 11, Jaramaz 11, Veličković 17, Tanasković, Zagorac 3, Renfroe 20, Janković S. 2, Gagić 5, Nikolić 5.