недеља, 10. фебруар 2019.

Partizan - Budućnost 76-67

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Veliki trijumf protiv evroligaške ekipe i nadoknađen minus iz Podgorice. I to samo par dana posle debakla u Berlinu. Gosti jesu odigrali ove sezone veliki broj jakih utakmica protiv najjačih timova Evrope ali ih je večeras progutao pakao Pionira. Sve što smo im dozvolili je da povedu 0-2, i od tada pa do kraja utakmice nisu uspeli da dođu ni do izjednačenja. Imali su šansu u finišu prvog poluvremena, nakon Trinkijeve tehničke, da na pauzu odu u plusu ali smo uspešno odbranili njihov poslednji napad. U nastavku je dominirao samo jedan tim, pobednik se nije dovodio u pitanje, a velika borba se vodila samo oko rezultata iz podgoričkog duela. Po svemu prikazanom, i taj zadatak smo zasluženo odradili i to bez neizvesne završnice. Znalo se da su male šanse da Zagor bude danas u timu ali sve je iznenadio, a bogami i zabrinuo, Alijev izostanak (verovatno zbog neke lakše povrede). I bez dva bitna igrača, ekipa se skupila i pružila jednu od najboljih partija ove sezone, sa minimalno lošim minutima u svim četvrtinama i kontrolom rezultata tokom celog meča. Gega odličan, pogotovo u odbrani u 1/4, a ono što je još za pohvalu su njegova i Nidžina slobodna bacanja. Nije tajna da su njima to najveće boljke ali večeras su bili skoro nepogrešivi i u tom segmentu igre. Čak bolji i od Markusa, koji važi za sigurnijeg izvođača penala a ovaj put je čak 3 promašio. Kengur najefikasniji i zaslužio je epitet igrača utakmice, Alex podelio dvocifren broj asistencija i u nekoliko navrata preuzeo odgovornost u napadu pogodivši par ulaza, Markus ubacio 2 vrlo bitne trojke u drugom poluvremenu, Banđa borben a ni razvaljivanje obruča u njegovom stilu nije izostalo a Nidža odigrao možda i najbolje od dolaska u klub. Vanja nije bio raspoložen, nije puno ni šutirao ali više su zabolele dve vezane prodate lopte, a Gangula igrao samo par minuta i uspeo da upiše više ličnih grešaka nego poena pa se brzo vratio na klupu i tamo presedeo ostatak meča. Ubica, mali Marko i Trifa nisu ulazili. Sledi Kup u Nišu gde nas čeka odbrana trofeja, nema sumnje da smo dobili veliki vetar u leđa nakon ove bitne pobede. Prva prepreka je Novi Pazar u četvrtak, da nju da preskočimo pa ćemo polako dalje. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 12, Paige 9, Trifunović, Sy 9, Marinković, Gegić 4, Veličković, Pecarski, Renfroe 10, Janković S. 7, Landale 23, Gagić 2.