уторак, 5. фебруар 2019.

Alba - Partizan 97-74

Katastrofalan poraz na oproštaju od Evrokupa, najubedljiviji u ovoj sezoni. Bez Markusa, Zagora i Gangule, i sa prevelikim brojem izgubljenih lopti nismo uspeli da izborimo ni častan poraz. Pored toga, Alba je nestvarno šutirala trojke pa je malo falilo da primimo trocifren broj poena. Početak nije nagoveštavao takav kraj, ušli smo u meč sa većom željom od domaćina što je rezultovalo našim vođstvom posle prve deonice (18-23). A onda se u drugoj desio veliki pad u našoj igri posle koga se više nismo oporavili, iako smo na kratko pripretili u drugom poluvremenu. Pri rezultatu 29-32, na 3 minuta pre velikog odmora, dozvoljavamo im seriju 13-0, i poluvreme završavamo u dvocifrenom minusu (47-34). U nastavku smo krenuli silovito, napravili seriju 15-2, ali i pored toga, do kraja 3/4 nismo uspeli ni za jedan poen da smanjimo zaostatak sa poluvremena (66-53). Poslednji trzaj smo napravili na otvaranju poslednje četvrtine, pravimo seriju 8-0 ali Alba uzvraća sa 9-0 i do kraja utakmice prednost rivala se sve više povećavala, Primljena trojka uz zvuk sirene samo je još više pokvarila ionako naše loše izdanje večeras u Berlinu. Iako nam ova utakmica rezultatski ništa nije značila, moralo je bolje bar zbog navijača koji su u velikom broju došli i na ovo gostovanje. Jedino što može da raduje iz ove utakmice je hrabar debi Tanaska mlađeg koji je čak bio i starter, i šutirao bez promašaja (3/3). Mali Marko je neočekivano presedeo veći deo meča na klupi, šansu je dobio pred sam kraj kada je bilo jasno da ćemo doživeti ubedljiv poraz. Vanja najefikasniji, Banđa i Gega očajni. Idemo dalje, u nedelju nas očekuje derbi protiv Budućnosti na našem parketu. Nadamo se da ćemo biti kompletni i da ćemo nastaviti pobednički niz na Jadranu. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Janković N. 7, Sy 2, Marinković 18, Gegić 2, Veličković 4, Pecarski, Tanasković 6, Renfroe 8, Janković S. 6, Landale 11, Nikolić 10.