уторак, 9. октобар 2018.

Partizan - Zenit 89-82

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Samo tri dana nakon otvaranja sezone na domaćem terenu i trijumfa protiv Olimpije, ponovo je puna hala nosila svoj tim do nove pobede, ovaj put prve u Evrokupu. Iskreno, mislio sam da će igrači biti iscrpljeni od subote i da neće imati dovoljno snage da sruše rusku ekipu koja važi za jednog od glavnog konkurenta za osvajanje ovog takmičenja, ali na sreću, demantovali su me i još jednom pokazali da navijači s punim pravom optimistički gledaju na ovu ekipu i ovu sezonu. Zenit je bolje ušao u meč, poveli su 10- 2 a nama je trebalo 3 minuta da postignem prve poene iz igre. Gosti su održavali prednost tokom celog prvog poluvremena, uspešno odbijali naše pokušaje da preokrenemo i na odmor otišli sa solidnom zalihom (39-46). A u nastavku se upalila crno-bela mašina. Sredinom treće deonice, pri rezultatu 53-55, pravimo seriju 10:0 ali u poslednju četvrtinu ulazimo izjednačeni (65:65). Rezultatska klackalica trajala je sve do poslednjih 5 minuta a onda novom serijom dolazimo do +7 i tu razliku smo uspešno sačuvali do kraja. Opet smo bili odlični sa linije penala u finišu i nismo dozvolili protivniku da se izbori za neizvesniju završnicu. Zagorac je još jednom odigrao odlično, kako u napadu tako i u odbrani, a večeras je dosta igrača imalo veliku ulogu u ovoj pobedi. Banđa je pokazao da je povreda prošlost, Vanja i Gangula i borbeni i efikasni a Nikolić je još jednom potvrdio da je strašan odbrambeni igrač, pritom je uspeo i da postigne neke vrlo bitne poene. Za razliku od utakmice sa Olimpijom, večeras je Kengur bio raspoložen za igru a Markus ispod svog proseka ali i on zaslužuje prelaznu ocenu. Mali Marko i Gega solidno odradili svoje minute a samo Ubica i Gavrilo nisu ulazili. Još jednom, bravo ze ceo tim, stručni štab i navijače! Idemo dalje, slede nam 3 gostovanja a prvo je u nedelju protiv Mornara u Baru. Idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Paige 7, Sy 12, Aranitović, Marinković 12, Gegić 1, Veličković, Pecarski 2, Gavrilović, Zagorac 16, Landale 16, Gagić 12, Nikolić 11.