недеља, 14. октобар 2018.

Mornar - Partizan 97-94

Nastavili smo sa utakmicama za infarkt, ali ovaj put smo mi napustili parket poraženi. Lošu igru u prve tri deonice nismo uspeli da nadoknadimo u poslednjoj iako smi bili veoma blizu. Mornar je odlično otvorio utakmicu, serijom 13:0 na startu vrlo brzo došao do dvocifrene prednosti koju je uspešno čuvao sve do sredine poslednje četvrtine, a u prvom poluvremenu su imali i maksimalnih +18 razlike. Imali smo šanse da se mnogo ranije vratimo u igru ali smo sa nekim neiskorišćenim kontrama, loše bačenim loptama i neshvatljivim potezima sami sebi otežavali put. Uz sve to, domaćin je bio nemilosrdan u šutu za tri. Prvo nas je zatrpavao Amerikanac Koenig, a zatim i Vranješ koji nije mogao da promaši trojku (5/5). Poslednje dve je ubacio u samom finišu, kada je izgledalo da ćemo ih konačno prestići. Zagor ovaj put nije bio na nivou prethodnih partija, tome su kumovale dve lične greške na samom početku. Kengur odličan u prvom a u nastavku skoro zaboravljen od Čaneta (!?). Gangula od sjaja do očaja, ali na to nas je navikao odavno. Dok je u 4/4 bio nezaustavljiv, u prvom poluvremenu je čak uspeo i da povredi Ubicu koji u nastavku nije više ni ulazio. Markus tek pred kraj preuzeo odgovornost, pogodio sve šuteve osim onaj poslednji za produžetak, uz zvuk sirene. Vanja nije bio šuterski raspoložen, jedan deo utakmice odigrao lakše povređen a zbog pete lične ranije je morao na klupu. Kada se primi skoro 100 poena, naši najbolji odbrambeni igrači (Sani, Aleks i Gega) ne mogu da dobiju prelaznu ocenu. Mali Marko i Banđa dobili malu minutažu a Gavrilo nije igrao. Šteta za ovaj poraz, mogli smo u mnogo boljem raspoloženju da putujemo za Valensiju. Imali smo i veliku pomoć sa tribina, čak su i mladenci navijali, ali smo večeras podbacili u većem delu susreta. Ipak, ni to nije razlog da ne izgaramo za novu pobedu u Evropi. Volim Partizan!

Partizan: Paige 20, Sy 2, Aranitović 4, Marinković 14, Gegić 3, Veličković 2, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 7, Landale 11, Gagić 23, Nikolić 8.