недеља, 7. октобар 2018.

Partizan - Olimpija 82-79

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

I četvrti put zaredom igrali smo sa Olimpijom na našem terenu neizvesnu završnicu. U evroligaškoj atmosferi, kakvu samo mi možemo da napravimo, uspeli smo da trijumfujemo i overimo pobedu iz Zagreba od prošlog vikenda. "Zmajčeki" su pokazali da su vrlo nezgodan tim, nisu se predavali ni kada je izgledalo da će utakmica biti rešena mnogo pre poslednjih sekundi. Od starta smo imali minimalnu prednost, na prvi mali odmor otišli sa +2 a Čane je, osim Ubice i Gege, svima dao šansu u prvoj deonici. Kada je mali Marko iskoristio dodatno bacanje posle faula za najvećih +8 početkom 2/4, mislili smo da krećemo da pravimo nedostižnu razliku ali, ne da se to nije desilo, nego smo na veliki odmor otišli sa košem zaostatka. U drugom poluvremenu Zagor je stupio na scenu. Vezao je dva puta poene uz faul, razbudio saigrače a Pionir je proključao u tim trenucima. Ali ni to nije bilo dovoljno da prelomimo meč. Gosti su u postigli trojku za izjednačenje na kraju 3/4 pa se u poslednjoj četvrtini krenulo sve iz početka. Dva i po minuta pre kraja, Olimpija je imala predost 67-69 a onda, nošeni fantastičnom podrškom sa tribina, pravimo seriju 7-0 i u sam finiš ulazimo sa velikih 5 poena u plusu. Do kraja utakmice, uglavnom smo bili na liniji za slobodna bacanja, a Aleksej (4 puta) i Sani (2 puta) nisu propustili priliku za lake poene. Na kraju, veliko olakšanje zbog pobede i slavlje sa navijačima je moglo da počne. Zagor je bio najefikasniji a Vanje se večeras više isticao u odbrani nego u napadu. Markusa je publika inspirisala, upisao bi sigurno još koševa da nije rano ušao u problem sa ličnim greškama, a Kengura je sputala. Kod njega je trema večeras ipak bila jača. Bio je odličan u skoku ali nije uspevao da poentira, čak ni zicere a ni sa slobodnim bacanjima se nije proslavio. Biće sigurno bolji sledeći put, odužiće se navijačima za aplauze koje je dobijao iako je promašivao. Idemo dalje, već za tri dana otvaramo evropsku sezonu na svom parketu, u goste nam stiže ruski Zenit. Vidimo se opet na istom mestu. Volim Partizan!

Partizan: Paige 13, Sy 3, Aranitović 5, Marinković 12, Gegić, Veličković, Pecarski 3, Gavrilović, Zagorac 26, Landale 5, Gagić 9, Nikolić 6.