среда, 8. фебруар 2017.

PAOK - Partizan 74-76

Ne treba gunđati kada se trijumfuje u gostima i to u nokaut fazi Lige šampiona ali ostaje žal što sa većom prednošću nećemo dočekati revanš. Utisak je da smo ih mogli lagano dobiti dvocifrenom razlikom da smo odigrali pametnije u nekim trenucima. Domaćin je poveo 3-0 ali smo brzo preuzeli vođstvo i kontrolu utakmice pa smo pred kraj prvog poluvremena imali i maksimalnih +13 (40-27). Ali sve što smo stekli u prve dve deonice izgubili smo u trećoj. PAOK je u finišu 3/4 ponovo došao u prednost i u zadnjih deset minuta smo morali sve iz početka. Ponovo smo ličili na tim na startu poslednje četvrtine, nismo im dozvolili poene puna 4 minuta i sve je izgledalo da ćemo rutinski privesti meč kraju. Ali mi ne bismo bili mi da nismo zakomplikovali. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je Bane postigao pet poena ali smo primile dve trojke a pogotovo je bila nepotrebna ona druga u poslednjim sekundama. Trebalo je samo odigrati dobru odbranu kada je pitanje pobednika bilo rešeno ali smo zakazali. Ali dobro, pokazali smo da smo bolji, ne bi trebalo da bude drame za 14 dana u Pioniru u revanšu. Treba reći da je atmosfera na tribinama bila odlična, navijalo se za oba tima a verovatno će tako biti i u Beogradu. Heč je bio najbolji, nije imao milosti prema bivšem klubu. Uroš ponovo delio banane iako je igrao sa povređenom rukom. Birča od sjaja do očaja a jedino još Vanja i Miha zaslužuju prelaznu ocenu. Igrali smo bez Novice i Gordona, biće nam potrebniji za gostovanje Cedeviti u nedelju kada ćemo, nadam se, pobedom overiti drugo mesto pred plej-of ABA lige. Volim Partizan!

Partizan: Robinson 2, Ratkovica 10, Vrabac, Marinković 10, Majstorović, Birčević 10, Korpivica 2, Andrić 8, Hečer 27, Pot, Karahodžić 2, Luković 5.