недеља, 13. новембар 2016.

Partizan - Cedevita 87-97

Stigoh iz Pionira, izgubismo...

Nakon 6 vezanih pobeda na Jadranu doživeli smo 3 poraza. Sva tri od direktnih rivala za osvajanje lige, gledaćemo da im se revanširamo u drugom delu sezone. Fino smo počeli, poveli 14-7 ali su gosti uzvratili mini serijom pa smo na kraju prve deonice imali samo minimalnu prednost. Cedevita je ostala bez trenera Mršića u 2/4, sa linije sl. bacanja bili smo nepogrešivi posle 2 tehničke za njih pa smo lako došli do dvocifrene prednosti (42-25). Lako došli ali lako i izgubili. Umesto da mirno privedemo utakmicu do poluvremena, nervoza je ušla u naše redove, srljali smo iz greške u grešku što su odlični gosti nemilosrdno kažnjavali i stigli nas već pre odlaska na odmor. U nastavku, odmah su prešli u vođstvo koje više nisu ispuštali do kraja. U napadu smo bili bezidejni i uplašeni, pod koš nismo ni ulazili, nekoliko puta pokušavali ishitreno i na silu sa distance a ni ono malo otvorenih šuteva nismo pogađali. Najviše što smo uradili je prilazak na -3 nešto više od 2 minuta pre kraja ali to nije uplašilo hladnokrvne igrače Cedevite i rutinski su ostvarili pobedu. Za Jaksona nismo imali rešenje, probijao je našu odbranu i pogađao iz svih pozicija. Kod nas, Novica  i Hač najefikasniji, Uroš i Miha solidni u napadu, ostali slabi. Idemo dalje, čeka nas Liga šampiona, stiže nam Šarloa u utorak. Volim Partizan!

Partizan: Robinson, Ratkovica 8, Vrabac, Marinković 8, Veličković 20, Birčević 7, Koprivica 2, Andrić 11, Hečer 19, Pot, Karahodžić, Luković 12.