понедељак, 8. април 2024.

Partizan - Zadar 113-74

Pobedismo..

Treći put zaredom Zadar smo ispratili 100-tkom iz Beograda i tako im se revanširali sa kamatom za decembarski poraz. Ujedno, bila je ovo i naša najefikasnija utakmica ove sezone pošto smo za poen prebacili učinak protiv Mege na istom mestu. Počelo je smušeno sa obe strane, bilo je više faulova nego poena, a gosti su se držali prvih 7 minuta kada su i bili u vođstvu (10-11) da bi smo serijom 9-0 završili prvu deonicu i najavili dalji tok utakmice. U drugom periodu i jedni i drugi su bili mnogo raspoloženiju u napadu, a obeležio ga je Nane koji je za kratko vreme zatrpao koš Zadrana, stekli smo dvocifrenu prednost i održali je do odlaska na veliki odmor (55-41). Nismo stajali ni u nastavku, naprotiv, u par navrata imali smo i +26, pa su gosti mogli biti zadovoljni nakon 3/4 jer je rezultat bio "samo" 79-59. Protivnika smo ispoštovali do kraja, ali i prisutne navijače pa je razlika sve više rasla, uz nekoliko efektnih akcija i zakucavanja. Bio je ovo treći trijumf u nizu i potvrda dobre forme, a istakli su se Balša i Aleksa - prvi je upisao dabl-dabl, dok je drugi bio prvi strelac i asistent. Videli smo i nešto što se ne viđa svaki dan - kapiten je promašio čak 3 penala, ali to ga nije omelo da pogađa iz ostalih pozicija. Nane nije ulazio u drugom delu, Pi Džeja nije bilo u prvom, dok je Poni jedini ostao bez poena. Kao i u Berlinu, Ogi i Trifa su propustili i ovaj duel. Završen je regularni deo ABA lige, protivnik u 1/4 finala biće nam Igokea, ali pre toga nam stiže Valensija u goste u petak. Pobeda se podrazumeva, a videćemo da li će nam ona značiti za top 10. Volim Partizan!

Partizan: Smith 16, LeDay 12, Avramović 18, Koprivica 12, Punter 13, Smailagić 4, Nunnally 14, Anđušić 9, Dozier 2, Ponitka, Kaminsky 5, Caboclo 8.