понедељак, 23. октобар 2023.

Mega - Partizan 88-86

Stigoh iz Hale sportova, izgubismo...

Treći poraz u nizu, prvi u ABA ligi i to uz zvuk sirene od najmlađeg tima Jadrana. Očigledno je nesretan poraz u Pireju ostavio traga na psihološkom planu i to je jedan od glavnih razloga večerašnjeg kiksa. Od starta smo bili u lošem ritmu, mučili se u napadu, pa smo tek u poslednjim sekundama 1/4 došli do dvocifrenog broja poena, ali je tolika bila i prednost protivnika (21-11). Ništa se nije promenilo ni u drugoj deonici, Mega je brzo otišla na +15, u jednom trenutku je izgledalo da ćemo uhvatiti priključak (28-23), ali je to bilo kratkog daha i do poluvremena smo opet bili u velikom zaostatku (40-29). Samo je Aleksa bio raspoložen za igru u tom periodu, a to je bilo nedovoljno protiv motivisanog "domaćina". Nakon nepuna 3 minuta igre u nastavku, na semaforu je stajalo neverovatnih 52-32, odgovorili smo serijom 8-0, da bi zahvaljujući Frenku, do kraja 3/4 prišli na "samo" 69-61. Kada smo došli na jedan posed (74-73) činilo se da ćemo konačno doći do preokreta, ali se to nije desilo, iako smo u par navrata imali napad za vođstvo. Prvi put smo uspeli da izjednačimo na nešto manje od 2 minuta pre završetka (82-82), a drugi put i na 17 sekundi do kraja (86-86). Mega je krenula u poslednji napad, promašili su šut za pobedu, ali je Trifa na skoku nespretno postigao autokoš i tako protivniku doneo veliko slavlje i najveći mogući skalp u sezoni. Osim Alekse i Frenka, samo povremeno bi bljesnuli Nane i Pi Džej, a ostali nisu bili na svom nivou. Kevina nije hteo šut, a meč je završio ranije zbog 5 ličnih grešaka. Idemo dalje, očekuje nas nova utakmica u četvrtak i to u Evroligi, vidimo se u Areni da pomognemo ekipi da zabeleži jednu rutinsku pobedu i upali motore za nastavak sezone. Volim Partizan!

Partizan: Vukčević, LeDay 7, Avramović 26, Koprivica 4, Punter, Smailagić 5, Jaramaz 2, Nunnelly 11, Trifunović, Anđušić, Dozier 7, Kaminsky 24.