среда, 27. октобар 2021.

Partizan - Turk Telekom 85-59

Pobedismo...

Još jedan ubedljiv trijumf u Pioniru sa odličnom igrom, pre svega u odbrani, pa se Turk pridružio klubovima kojima ove sezone nismo dozvolili da budu dvocifreni u svim deonicama. Od starta smo krenuli agresivno, gostima je trebalo skoro 4 minuta da postignu prve poene iz igre, kontrolisali smo rezultat i na prvi mali odmor otišli sa lepom prednošću (21-12). Kevin je već u 7.minutu zaradio treću ličnu pa je do kraja poluvremena morao da presedi na klupi. Rival je iskoristio njegovo odsustvo da u 2/4 priđe na 30-28, ali smo odmah odgovorili serijom 11-0. Na polovini utakmice rezultat je bio 41-34. U nastavku smo im brzo stavili do znanja da nikakve neizvesnosti neće biti. Raspucao se Jam, pridružili su mu se i ostali, a u odbrani smo kidali kao da jurimo rezultat. Na svoj rođendan, umesto torte, Dalas je častio protivnika sa 2 trojke, posebno slatka je bila ona prva sa velike udaljenosti. Prednost se povećavala, ali nikakvog opuštanja nije bilo pa smo bukvalno do poslednje sekunde odigrali ozbiljno i tako ispoštovali protivnika i, pre svega, navijače u hali i sveti dres. Svi igrači sa klupe su dobili šansu, čak je i Trifa sa maskom dao svoj doprinos. Gregor je podlegao atmosferi i u velikoj želji mu se skratila ruka pa nije pogodio ni zicer, ali će mu ovo iskustvo mnogo značiti na narednim utakmicama. Nastavili smo pobednički niz na oba fronta, a već u subotu igramo u Čačku protiv velikog dužnika iz prošle sezone. Volim Partizan!

Partizan: Kurucs 2, Punter 19, LeDay 7, Zagorac 2, Avramović 10, Koprivica 5, Dangubić, Smailagić 13, Moore 8, Glas, Trifunović 7, Madar 12.