субота, 12. децембар 2020.

Partizan - Mega 79-77

Zašto jednostavno kad može komplikovano. Naši igrači su nam priredili još jednu utakmicu za infarkt, ko zna koju po redu ove sezone, a ova je bila sa srećnim krajem. Pobedu nam je doneo Raša košem 0.6 sekundi pre kraja našeg napada tj. 4 sekunde pre završetka utakmice. Pre toga je odradio odličan posao u odbrani kada zaustavio protivnika svojom trećom rampom večeras. Sudbina je htela da baš on bude meč viner iako je bio jedan od naših najgorih igrača na utakmici, prethodno šutirajući 0/5 za 2, 0/3 za 3 i 1/2 sa penala, zbog čega nije ni imao minutažu na koju je navikao i verovatno ne bi ni bio u igri u finišu da Ubica nije dobio 5-u ličnu grešku. Ali to je Raša, naša luda glava. Da smo loše otvorili utakmicu kao domaćini nije ništa novo, ali danas je bilo baš, baš loše. Mega je lako i brzo došla do velikog plusa (12-26), a dvocifrenu prednost nije ispuštala sve do sredine treće deonice. U jednom trenutku smo bili i na -19 (26-45) i sve je ličilo na utakmice sa Borcem i Burgom koji su nas rutinirali u Hali sportova. Na poluvremenu smo morali da budemo zadovoljni sa rezultatom 40-50. Ni u nastavku nismo izgledali puno bolje. Mega je kontrolisala rezultat, nisu se uplašili ni kada smo prišli na 51-58, a pred odlučujuću četvrtinu na semaforu je stajalo 56-65. A onda se konačno upalila mašina. Serijom 12-0 otvorili smo 4/4, zahvaljujući pre svih kapitenu i Markusu, i tako došli do preokreta. Ponadali smo se da ćemo ih tada slomiti i da nećemo gledati foto finiš, ali do toga nije došlo. Ni Ogija nije hteo šut ali ga to nije obeshrabrilo da pokušava i dalje i da ubaci vrlo važnu trojku za 73-70, a u sledećem napadu i zakuca. Megini klinci se nisu predavali i 55 sekundi pre kraja opet su imali vođstvo (75-77). Izjednačenje nam je doneo Mozli, prethodno uhvativši loptu nakon Zagorove promašene trojke. A onda se Raša vratio na parket, lupio bananu, promašio a zatim i pogodio za veoma važnu pobedu i preživljavanje u borbi za plej-of. Kodi je bio najefikasniji kod nas, a samo su još Markus i Mozli bili dvocifreni. Mika dobio više minuta nego u sredu, ali bolje da nije ni ulazio. Trifa i dalje nije povratio samopouzdanje u šutu pa je opet bio nezapažen. Gorda i Zagor moraju mnogo bolje. Sada nas u ABA ligi očekuje nekoliko "lakših" protivnika pa ćemo imati priliku da popravimo skor i poziciju na tabeli. Ali, prvo nas očekuje put za Francusku gde ćemo u utorak pokušati da se revanširamo Burgu za poraz u Beogradu. Volim Partizan!

Partizan: Mika, Miller-McIntyre 22, Zagorac 4, Paige 15, Dangubić 2, Gordić 7, Jaramaz 5, Veličković 8, N.Janković 3, Thomas 3, Trifunović, Mosley 10.