среда, 9. октобар 2019.

Partizan - Tofaš 93-80

Stigoh iz Arene, pobedismo...

Loš start i prevelik broj primljenih poena u prvoj deonici nije nagoveštavao da ćemo na kraju dobiti ubedljivo i bez neizvesne završnice. Očekivalo se da će naši igrači biti malo stegnutiji na startu zbog prve utakmice na domaćem terenu, ali sve je iznenadio neverovatan šut Tofaša u tim trenucima. Gotovo da nisu mogli da promaše pa smo morali biti zadovoljni sa "samo" -12 na kraju 1/4 (15-27). I mi smo napokon počeli da pogađamo u nastavku, ali na svaku našu ubačenu trojku oni bi uzvratili na isti način. Po svemu prikazanom u prvom poluvremenu rezultat je bio i više nego povoljan iako smo gubili (45-49), a tek je trebala da usledi 3/4 koja je uglavnom bila poznata samo po lošem za nas. Ipak, ovaj put nije bilo tako. Zaigrali smo mnogo bolje u odbrani, stigli i prestigli goste, stekli +4 ali pred odlučujuću četvrtinu nismo imali rezultatsku prednost (66-66). Već smo svi pomislili da ćemo i treću utakmicu za redom strepeti do samog kraja ali, na sreću, to se nije desilo. Kapiten je poveo ekipu u totalnu ofanzivu, Zagor je zatrpavao protivnički koš iz svih pozicija, a odlične uloge odigrali su i Kori i Gorda. Ni ostali nisu prošli nezapaženo, jedino su Birča i Markus malo razočarali, od igrača od kojih se očekuje da isporuče pristojan broj poena. Markus se čak nije ni upisao večeras pa ovih 93 postignutih poena dobijaju dodatno na težini, pogotovo ako se zna i da smo igrali bez Raše, našeg najkorisnijeg igrača na svim do sada odigranim utakmicama od početka priprema. Vrlo važan trijumf u Evrokupu, nastavili smo pobednički niz, pa ćemo se u još boljoj atmosferi spremati za naredni duel. U subotu gostujemo Primorskoj, idemo po novu pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Walden 12, Zagorac 26, Paige, Gordić 12, Parakhouski 6, Jaramaz 8, Miletić, Veličković 15, Birčević 3, Janković 2, Peiners 3, Mosley 6.