субота, 30. март 2019.

Partizan - C.zvezda 70-67

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Zasluženo izborena majstorica u još jednoj dramatičnoj utakmici protiv istog protivnika. Drama nije izostala ni ovaj put, ali smo večeras mi bili pribraniji u završnici. Markus se nije video gotovo ceo meč, a onda je u poslednjoj četvrtini ubacio 8 poena koja su rešila pitanje pobednika. Treba istaći da je Kengur u našem poslednjem napadu upisao 2 skoka posle promašaja Vanje i Aleksa, kao i još jedno sjajno Vanjino šutersko veče. Prvu deonicu je obeležio veliki broj promašaja na obe strane, a Zagor nam je trojkom u poslednjoj sekundi doneo +4 na odlazak na prvi mali odmor (13-9). Druga četvrtina je bila efikasnija, a da nismo promašili dosta slobodnih bacanja prednost na poluvremenu je mogla biti i dvocifrena. Ovako, morali smo se zadovoljiti i sa +7 (34-27), pogotovo što smo opet uz zvuk sirene postigli poene, ovaj put je Kengur bio strelac. Usledila je naša stara boljka zvana 3/4, dozvolili smo protivniku da nas lako prestigne pa smo pred odlučujuću četvrtinu bili u minusu (48-49). Ipak, ekipa nije pala na psihološkom planu, stisli smo odbranu, pogodili i skakali kad je trebalo i muški se izborili za izjednačenje u seriji. Koliko smo želeli pobedu videlo se kad je Aleks zalepio rampu njihovom centru, iako je mnogo niži i fizički slabiji, i tako sprečio sigurne poene protivnika. Da ne kažem koliko je to podiglo celu ekipu i pomoglo da odigramo finiš skoro bez greške. Bravo za ceo tim i stručni štab. Posebne pohvale za kapitena koji je stisnuo zube i predvodio ekipu od starta iako nije skroz zalečio povredu. Ostala je još jedna utakmica u polufinalnoj seriji, jedna pobeda nas deli do finala, a još četiri do ABA prstena i Evrolige. Ja verujem. Volim Partizan!

Partizan: Janković N., Paige 8, Sy 4, Marinković 18, Jaramaz 3, Veličković 7, Zagorac 4, Renfroe 6, Janković S. 1, Landale 10, Gagić 3, Nikolić 6.