уторак, 1. мај 2018.

Partizan - Metalac 91-79

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Teže nego što se očekivalo došli smo do nove pobede, ostvarene pred najmanjom posetom ove sezone na domaćem parketu. Uljuljkani ubedljivim trijumfom od pre 3 dana, u meč smo ušli opušteno, misleći da gosti neće pružati nikakav otpor, iako je juče Čane upozorio na tako nešto. Metalac je odigrao rasterećeno, zabeležio nekoliko vrlo lepih akcija i, iako su izgubili, sigurno će ih ova večerašnja partija ohrabriti da upišu neku pobedu protiv drugih ekipa. Čane je dosta rotirao, tražio dobitnu petorku a prvi put smo videli i sva 4 stranca zajedno na terenu. Metalac je u poslednjih 10 minuta ušao sa minimalnim vođstvom ali dovoljno je bilo da odigramo ozbiljnih 3-4 minuta da steknemo dvocifrenu razliku i rešimo pitanje pobednika mnogo ranije nego što se to činilo da će se desiti. Gangula je bio najbolji u tim trenucima, posebno u odbrani i večeras je zaslužio epitet igrača utakmice. Ovaj put, zbog kretanja rezultata, nije bilo minutaže za Slobu a Tadiju je zamenio oporavljeni Kvame. NWG opet najefikasniji iako je odigrao nešto slabije nego obično a Vanja je bio više raspoložen za zakucavanja nego trojke. Idemo dalje, ostvaren je maksimalan učinak u prvom krugu, treba to ponoviti i u drugom. Biće malo teže, imaćemo 4 gostovanja a prvo je već u petak u Novom Sadu. Volim Partizan!

Partizan: Williams-Goss 24, Vaughn 8, Sy 2, Aranitović 5, Jovanović, Marinković 17, Pecarski 4, Andrić 8, Čakarević, Brimah 5, Gagić 14, Šalić 4.