субота, 16. децембар 2017.

Partizan - MZT Skoplje 112-94

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Ovo nam je bilo potrebno! Ubedljiva pobeda sa novim trenerom za povratak samopouzdanja i publike u halu. Odavno nismo obezbedili trijumf već na velikom odmoru a, da smo hteli, 100-tku bi večeras prebacili pre poslednje četvrtine. Sani je izrešetao koš gostiju u prvom poluvremenu (vezao 5 trojki) a Miha u drugom. Sve što je MZT uspeo da uradi na ovom meču je da povede 8-2 a onda se upalila mašina i već na kraju 'prve deonice stekli smo dvocifrenu prednost. Razlika se povećavala iz minuta u minut a početkom 3/4 narasla i na najvećih +32. Usledio je očekivan pad koncentracije, gosti prave seriju šutem spolja ali je naša zaliha bila prevelika da bi mogli da nas ugroze. Svi igrači sa klupe su dobili šansu osim rovitog Vanje a Tanasko i mali Marko su imali zapaženu minutažu i pristojan učinak. Novica je večeras bio starter što se ne dešava često, NWG i Miller ispunili svoje kvote a jedino Đoko nije dao neki doprinos, na to su verovatno uticale i brzo zarađene lične greške. Igrači su pre utakmice izašli u majicama sa br.5 i Harisovim likom, ova pobeda je bila i za njega. Čestitke Čanku na uspešnom startu i ekipi na pristupu ali ovo večeras ne sme nikako da nas uspava već dodatno motiviše da treniramo još jače. Već za tri dana stiže nam novi protivnik, francuski Limož u poslednjoj evropskoj utakmici u ovoj sezoni pred našim navijačima. Vidimo se u Pioniru. Volim Partizan!

Partizan: Miller 17, Williams-Goss 12, Tadić, Aranitović 17, Marinković, Tanasković 8, Veličković 11, Pecarski 9, Andrić 29, Stevanović 7, Šalić 2.