недеља, 2. април 2017.

Cedevita - Partizan 87-78

Zaslužena pobeda Cedevite, nijednom nismo vodili večeras. Skoro identična utakmica kao prva u seriji kada smo dozvolili domaćinu da rano stekne vođstvo, samo što ovaj put nije bilo više od 11 razlike kao pre dve nedelje. Ni povreda njihovog najboljeg igrača Botrajta već u prvom napadu nije uticala na igru Cedevite. Razigrali su se neki drugi, Musa pre svih, a mi smo im greškama pomagali da steknu dvocifrenu prednost na poluvremenu. U nastavku nas je krenu šut za 3 ali smo u odbrani bili loši pa nismo uspevali da napravimo neku veću seriju i još više im priđemo do početka poslednje odlučujuće četvrtine. Pet minuta pre kraja, Ubica je pogodio trojku za najmanji minus (73-70) ali su nam uzvratili istom merom već u sledećem napadu posle kojeg smo bezuspešno forsirali trojke narednih 6 akcija i omogućili im mirniju završnicu. Uroš je bio odličan pod njihovim košem ali su druga dva centra, Majstor i Kopriva, bila beskorisna večeras. Posebno su se istakli sa faulovima u napadu tj. nepropisnim blokovima. Birča dobar u skoku ali je zakazao u odbrani, a ni šut ga nije hteo. Heč standardno dobar, Vanja i Miha solidni, ostali su morali mnogo bolje. Frenki jedini nije ulazio a Vrabac igrao vrlo kratko. To je to što se tiče Jadrana, okrećemo se domaćoj ligi. Idemo da osvojimo titulu, ovaj tim je zaslužio bar jedan trofej ove sezone. Vidimo se u Pioniru uskoro. Volim Partizan!

Partizan: Robinson, Ratkovica 3, Vrabac, Marinković 10, Veličković 9, Majstorović, Birčević 7, Koprivica 2, Andrić 10, Hečer 16, Gordon 8, Luković 13.