недеља, 18. децембар 2016.

Partizan - Mornar 90-85

Stigoh iz Pionira, pobedismo...

Teže nego što se očekivalo savladani su gosti iz Bara koji su dočekani aplauzom zbog gostoprimstva na otvaranju sezone. Lepa poseta u hali i pored nepopularnog termina a igrači oba tima su se odužili efikasnom i zanimljivom utakmicom koja je na kraju završena bez rezultatske senzacije. Meč je krenuo u laganom ritmu, gostima je trebalo skoro 3 minuta da postignu prve poene. Oba tima su pravila mini serije da bi Mornar bio uspešniji u drugoj polovini prve deonice i stekao prednost koju dugo nije ispuštao. Ni monstruozno zakucavanje Vrapca nije trgnulo naš tim niti uplašilo goste u 2/4 pa smo u minusu bili i posle odlaska na veliki odmor. Novica i Kopriva nisu ulazili ali je kapiten non-stop učestvovao u igri pored terena, bodrivši saigrače i deleći savete. Iako smo ih stigli na početku drugog poluvremena (50-50), preokret je počeo tek kada je Mornar stekao +8 (57-65).  U tih poslednjih 3 i po minuta 3/4 napravili smo seriju od 14:0! Prvo je Vanja ubacio trojku od tablu u poslednjim trenucima napada, zatim je Uroš udelio brutalnu blokadu (ukupno ih je imao 4) posle koje se gosti dugo nisu oporavili a mi maksimalno iskoristili taj trenutak i prelomili meč. Iako Mornar nije hteo da se pomiri sa porazom i svo vreme nam disao za vrat, pitanje pobednika više nije dovođeno u pitanje. Kad god su gosti pripretili mi smo davali gas i ponovo pravili razliku. Neizvesna završnica je izbegnuta iako prednost nije bila dvocifrena. Pot je dao lep doprinos ovoj pobedi, Konan je bio bespotrebno stegnut i dodatno je povećavao nervozu promašenim zicerima ali je ipak uspeo da ubaci trojku i jedno slobodno bacanje. Može on puno bolje u nastavku sezone. Frenki je povredio arkadu na početku utakmice pa je preostali deo igrao sa čalmom na glavi. Izgleda da mu je baš smetala i dekoncentrisala jer ga šut nije hteo. Bitan trijumf, peti zaredom na Jadranu. Sad se okrećemo Ligi šampiona jer već za 2 dana gostujemo Z.Gori. Idemo po novu evro pobedu. Volim Partizan!

Partizan: Robinson 5, Ratkovica 13, Vrabac 2, Marinković 14, Veličković, Birčević 16, Koprivica, Andrić 3, Hečer 17, Pot 7, Karahodžić 4, Luković 9.